Co to jest WordPress?

WordPress to najprostszy i najpopularniejszy sposób na stworzenie własnej strony internetowej lub bloga. W rzeczywistości, WordPress zasila ponad 40,0% wszystkich stron internetowych w Internecie. Tak – więcej niż jedna na cztery strony internetowe, które odwiedzasz są prawdopodobnie zasilane przez WordPress. Stwórz z nami swoją stronę intranetową i bądź w najlepszej 40!

Wybierz motyw swojej witryny

Pomożemy dopasować ci idealny motyw dla twojej firmy, WordPress operuje setkami motywów, które pozwolą zadbać o przejrzystość i funkcjonalność twojej strony.

Wtyczki

Wtyczki WordPress pozwalają użytkownikom rozszerzyć funkcjonalność strony internetowej lub bloga. WordPress operuje ponad 50 000 dostępnych wtyczek, z których każda oferuje niestandardowe funkcje umożliwiające użytkownikom dostosowanie witryn do twoich potrzeb.

Bezpieczństwo i zabezpieczenie

Strony posiadają bardzo dobre zabezpieczenia, które mają za zadanie ochronić Twoją stronę przed atakami hackerskimi. Z roku na rok ataki hackerskie są coraz cięższe do odparcia, ale dzięki systematycznym aktualizacjom – WordPress coraz lepiej radzi sobie z hackerami.

PHP

WordPress napisany jest w języku PHP system zarządzania treścią (CMS) zaprojektowany głównie do obsługi blogów.

MySQL

Wykorzystuje bazę danych MySQL. Rozpowszechniany jest na licencji GNU General Public License i jest dostępny bezpłatnie.

WordPress

Według danych W3Techs, firmy analizującej rynek IT, w maju 2018 aż 30,7% stron na świecie pracowało w oparciu o WordPress. Z kolei wśród systemów zarządzania treścią WordPress miał udział na poziomie 59,9% – czyli był najpopularniejszym CMS na świecie.

Masz pytania?